Lagowarka automatyczna Caron Flash

Tapicerka

Caron Flash to produkowany we Włoszech automat lagujący o rozbudowanych możliwościach, jedno z najbardziej nowoczesnych urządzeń obniżających koszty produkcji między innymi w przemyśle meblarskim. Flash jest najnowszym modelem z serii lagowarek Caron o konstrukcji na miarę XXI wieku.

 

Kompaktowa obudowa, lekkie wzornictwo, intuicyjny panel dotykowy – wszystko to sprawia, że pracuje się na niej łatwiej, szybciej i przyjemniej. Dużym plusem są małe rozmiary urządzenia, co jest istotne, gdy każdy metr kwadratowy w krojowni ma swoje wykorzystanie. Lagowarka obsługuje belki do średnicy 65-70 cm i wadze do 60 kg. Dostępne szerokości powierzchni blatu to: 160, 180, 200 i 220 cm.

 

Ergonomia
Automatyczne opuszczanie kołyski i najniższy punkt załadunku belki spośród dostępnych na rynku lagowarek automatycznych ułatwiają załadunek materiału – wystarczy podnieść belkę 30 cm ponad wysokość blatu. Do ciężkich rolek oferowana jest winda, która unosi materiał bezpośrednio z podłogi. Dodatkowe akcesoria umożliwiają warstwowanie materiałów cylindrycznych i ułożonych na paletach. Intuicyjny panel dotykowy z obsługą za pomocą ikon oraz regulowany podest dla operatora czynią pracę prostą i efektywną.

Technologia
Caron Flash umożliwia krojenie dowolnych materiałów, warstwowanie w różnych trybach i łatwe programowanie w trybie samouczącym. Wystarczy pokazać maszynie punkt startowy i końcowy rozkroju, nie znając nawet jego dokładnej długości, a ta po zapamiętaniu ustawień będzie lagowała materiał samoczynnie. Mechanizm balansowej kontroli naprężenia oraz belka antystatyczna utrzymują materiał zawsze w odpowiedniej pozycji. Jeśli materiał zostanie pobrany w zbyt dużej ilości z belki i poluzuje się, specjalny „dancer bar” zwiększy docisk i zapobiegnie odcięciu nienaprężonego materiału. Dzięki fotokomórkom automatycznie rozpoznawane są krawędzie materiału i koniec belki, co odpowiada za równe układanie rozwijanego materiału na stole. Fotokomórki są zamontowane także na platformie operatora i obudowie lagowarki, a więc w przypadku napotkania przeszkody system antykolizyjny zatrzymuje maszynę, zapewniając bezpieczeństwo pracy.

Design
W przypadku maszyn przemysłowych jest to często pomijany składnik, a jednak równie ważny ze względów naszego poczucia estetyki, a co za tym idzie, przyjemności z patrzenia na ładniejsze urządzenia. Caron Flash to dowód na to, że design zaczyna być istotny również w przemyśle. Nowocześnie wyglądająca maszyna będzie wizytówką dla firmy i może korzystnie wpłynąć na jej wizerunek w oczach klienta. Flash jako jedyna lagowarka automatyczna może być zamawiana w różnych wersjach kolorystycznych. Do wyboru jest sześć kolorów obudowy (w tym Ferrari Red) i trzy kolory konstrukcji.

Zyski
Caron Flash jest obsługiwany tylko przez jedną osobę, a możliwość zaprogramowania pracy automatycznej umożliwia wykonywanie w tym czasie innych czynności w krojowni. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i automatyzacji procesu lagowania wydajność produkcji wzrasta nawet do 100% w porównaniu do ręcznego warstwowania, a koszty związane z obsługą maleją.

Podstawowe cechy lagowarki:
– niski punkt załadunku belki ponad stołem – tylko 30 cm,
– automatyczna uchylna kołyska,
– platforma operatora z regulacją wysokości,
– chwytaki końcowe ruchome w komplecie,
– system antykolizyjny na podczerwień po obu stronach urządzenia,
– kontrola krawędzi i końca materiału poprzez fotokomórki,
– jednokierunkowy odkrawacz z automatycznym podnoszeniem,
– belka antystatyczna dla lepszego trzymania materiału,
– elektroniczny mechanizm kontroli naprężenia materiału,
– regulowana prędkość lagowania do 100 m/min.,
– dostępne szerokości – 160, 180, 200, 220 cm,
– wysokość nakładu – do 22 cm,
– wysokość zig-zag – do 14 cm,
– dostępne tryby lagowania – jednostronnie (standard), zig-zag (opcjonalnie),
– wyposażenie dodatkowe – chwytaki końcowe nieruchome oraz akcesoria do rozkładu dwukierunkowego (zig-zag), rozwijania materiałów z palet, rozwijania materiałów z dużych i lekkich belek oraz materiałów cylindrycznych.

Funkcje panelu operatora:
– programowanie długości lagi i ilości warstw,
– samouczący program długości odcinanych lag,
– regulacja naprężenia materiału,
– regulacja przyśpieszenia,
– możliwość zmiany parametrów podczas lagowania,
– informacje na wyświetlaczu – ilość lag skrojonych i pozostałych, długość lagowania, pozycja maszyny w stosunku do początku stołu i punktu odkroju,
– intuicyjny interfejs użytkownika z prostą obsługą przy pomocy ikon.

(ms)