Artykuły

 • Siatka
 • Stelaż warunkiem dobrego krzesła

  Tapicerstwo 21 stycznia 2015

  Zanim powstanie wygodne, komfortowe i funkcjonalne krzesło, musi powstać jego stelaż. Nie każdy producent mebli, głównie z braku odpowiedniego parku maszynowego, może wykonać go samodzielnie. Firma Halex dzięki wyspecjalizowanej linii może pochwalić się kilkudziesięcioma modelami stelaży, które wykonuje na potrzeby własne i wie...

 • Uporządkuje biuro

  Porady eksperta 17 grudnia 2014

  Zgodnie z japońską metodą zarządzania 5S, dobrze zorganizowane i uporządkowane miejsce pracy jest sposobem na poprawienie jej efektywności. Porządek w biurze pomoże wprowadzić Systema Top 2000 firmy Hettich, którego skuteczność została sprawdzona w biurach wielu firm, takich jak na przykład Audi.

 • Diament Meblarstwa dla dekoru Interprint

  Stolarstwo 12 grudnia 2014

  Dekor Industrial D083398/005 marki Interprint został uhonorowany nagrodą Diament Meblarstwa 2015 w kategorii Materiały do uszlachetniania płyt. Konkurs ma na celu wyróżnienie najciekawszych wzorniczo, oryginalnych i innowacyjnych mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych.

 • Nowoczesne rozwiązania firmy LINAK

  Wydarzenia 10 grudnia 2014

  LINAK, lider w produkcji siłowników elektrycznych, proponuje dwa nowe produkty: skrzynki kontrolne CBD6S oraz oprogramowanie Desk Control. Oba rozwiązania dotyczą regulacji wysokości blatów biurowych, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w tym zakresie.

 • Zrewolucjonizuje nesting w produkcji mebli...

  Stolarstwo 03 grudnia 2014

  O rewolucji w zakresie rozwoju nestingu i optymalizacji produkcji mebli kuchennych zapewnia Claudio Tornati, prezes zarządu Tekniki, wyłącznego przedstawiciela włoskiej firmy Biesse w Polsce. Bohaterem tej rewolucji jest nowy model centrum obróbczego Rover A G FT marki Biesse, niezwykle wydajny system rozkroju płyty na formatki do prod...

 • Zapewni elastyczność w projektowaniu

  Pozostałe 02 grudnia 2014

  InLine XL firmy Hettich to system do drzwi przesuwnych klasy premium, których fronty po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę. Umożliwia przesuwanie skrzydeł drzwi poprzez lekkie pociągnięcie za zewnętrzną krawędź, co pozwala na tworzenie modnych frontów bez uchwytów.

 • Spotkania B2B z przedsiębiorcami ukraińskimi

  Wydarzenia 25 listopada 2014

  Jeszcze do 3 grudnia 2014 roku można zgłaszać udział w spotkaniach B2B z przedsiębiorcami ukraińskimi. Spotkania odbędą się 5 grudnia 2014 roku w Warszawie i dedykowane są między innymi przedsiębiorcom z branż drzewnej i budowlanej.

 • Polscy architekci w fabryce Hetticha

  Wydarzenia 24 listopada 2014

  W październiku 2014 roku architekci z Poznania i okolic odwiedzili fabrykę firmy Hettich w Kirchlengern. Była to dla nich doskonała okazja zobaczenia, w jaki sposób powstają akcesoria tej znanej niemieckiej marki. Organizatorem wyjazdu było studio Zajc Kuchnie, producent mebli kuchennych z Poznania. 

 • Kolory ułatwią montaż

  Stolarstwo 21 listopada 2014

  Nowością w zakresie pakowania okuć, jaką wprowadziła spółka Top Ten z Olsztyna, jest ich jest koloryzacja. Dzięki niej klient bardzo łatwo odróżni poszczególne produkty bardzo do siebie podobne, co zapobiegnie  uszkodzeniu mebla przez odwrotne ich zastosowanie. 

 • Jubileuszowy rok

  Wydarzenia 14 listopada 2014

  Rok 2014 jest dla Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu szczególny, bowiem właśnie tym roku przypada jubileusz 60-lecia pracy dydaktycznej i naukowo-badawczej tego wydziału.

 • Z drewnianym wnętrzem

  Stolarstwo 05 listopada 2014

  Naturalne drewno to ekskluzywny materiał i w związku z tym jego cena jest wysoka. Jednak bez względu na te czynniki, jest to materiał chętnie wykorzystywany nie tylko przez projektantów wnętrz, ale także we wzornictwie mebli i dodatków do nich.

 • Beżowy hit

  Stolarstwo 04 listopada 2014

  Kolor beżowy: jasny, spokojny, dobrze łączący się z wieloma innymi barwami i chętnie stosowany przez projektantów wnętrz. Taki też jest blat Calcite Beige firmy Pfleiderer, będący kolejną intrygującą nowością w ofercie tej firmy.