Artykuły

 • Siatka
 • Stelaż warunkiem dobrego krzesła

  Tapicerstwo 21 stycznia 2015

  Zanim powstanie wygodne, komfortowe i funkcjonalne krzesło, musi powstać jego stelaż. Nie każdy producent mebli, głównie z braku odpowiedniego parku maszynowego, może wykonać go samodzielnie. Firma Halex dzięki wyspecjalizowanej linii może pochwalić się kilkudziesięcioma modelami stelaży, które wykonuje na potrzeby własne i wie...

 • Rozkroją szybko i niezawodnie

  Tapicerstwo 22 października 2014

  Systemy firmy KSM z Nowego Targu zapewnią nie tylko rozkrój zróżnicowanej palety materiałów przy pomocy jednego cuttera, ale także wyposażą krojownię w szybkie i niezawodne maszyny do cięcia. Poznajmy systemy KSM ZUND G3 2XL3200 i KSM ZUND S3 L1200.

 • Zapewnią dekoracyjne wzory

  Tapicerstwo 15 października 2014

  Pikowarki wieloigłowe Agofast to maszyny używane w produkcji materaców, kołder i narzut. Można przeszywać nimi tkaniny i dzianiny o różnej grubości, tworząc wiele dekoracyjnych wzorów. Zastosowana w nich technologia podwójnego ściegu łańcuszkowego pozwala osiągn ąć wysoką wydajność, co kieruje je do firm o dużej ska...

 • Hettich dla mebli tapicerowanych

  Tapicerstwo 08 października 2014

  Obecnie meble tapicerowane to coraz częściej wielofunkcyjne centra wypoczynkowe umieszczone w samym centrum wnętrza. Ich transport stanowi często olbrzymie wyzwanie. Inteligentne systemy złącz firmy Hettich ułatwiają ich transport oraz ich końcowy montaż.

 • Perełka wśród tkanin

  Tapicerstwo 01 października 2014

  Nowa kolekcja tkanin Exclusive Edition to wyjątkowa gratka dla producentów mebli, dekoratorów wnętrz, architektów i projektantów. Jej prezentacja odbyła się w lipcu 2014 roku i jak twierdzą eksperci ds. wzornictwa Fargotex, rozpoczyna ona nowy etap w historii firmy.

 • Przełom na rynku rozkroju skóry

  Tapicerstwo 30 kwietnia 2014

  Lectra, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla branż wykorzystujących tekstylia, skórę, tkaniny techniczne i materiały kompozytowe wprowadza na rynek przełomowe rozwiązanie.

 • Sprawdzą się w produkcji mebli tapicerowanych

  Tapicerstwo 29 kwietnia 2014

  Bellussi Group proponuje nowe rozwiązania w dziedzinie klejenia w procesach produkcji mebli tapicerowanych i materaców piankowych wielowarstwowych. Na szczególną uwagę zasługują klejarka AX-1, klejarka AX-2 z obcinarką AX-T oraz klejarka AX-R z prasą AX-P. 

 • Ze wszystkimi opcjami w standardzie

  Tapicerstwo 15 kwietnia 2014

  Polski rynek mebli tapicerowanych rośnie w siłę zarówno na europejskich jak i na światowych rynkach. Aby utrzymać ten trend i zapewnić najwyższe standardy produkcji istotne jest inwestowanie w odpowiedni park maszynowy.

 • Dedykowane tapicerce meblowej

  Tapicerstwo 05 marca 2014

  Fabryka Nici AMANDA z Sulechowa w województwie lubuskim od 25 lat jest producentem nici odzieżowych i technicznych dla różnego rodzaju zastosowań i w szerokiej gamie kolorystycznej. Nowością w ofercie firmy są nici klejone MARS BD.

 • Jaśnie pan len

  Tapicerstwo 19 listopada 2013

  Len mimo upływu czasu nie przestaje być doceniany. To materiał uniwersalny, w samym włókiennictwie stosowany do tak różnych celów, jak produkcja ubrań, tkanin obiciowych, wyściółek, pościeli, zasłon… Co sprawia, że ten naturalny materiał wciąż jest tak popularny? Sprawdźmy.

 • Szew zamiast kleju

  Tapicerstwo 19 września 2013

  Włoska firma Bellusi proponuje tapicerom maszyny związane z obróbką sztucznych pianek i tkanin, takie jak zszywarki, napełniarki i zgrzeblarki. Na dwie z nich warto zwrócić szczególną uwagę, chodzi o modele G164 Universal i G164 C, które szybko i perfekcyjnie uszyją poduszki. Maszyny te prezentują najnowsze technolo...

 • Tajemnica tkwi w sprężynie

  Tapicerstwo 31 maja 2013

  Nieodłącznymi elementami życia, pochłaniającymi większą jego część, są takie czynności jak leżenie i siedzenie. Dlatego tak istotne znaczenie ma ich wygoda, a jej tajemnicą jest sprężyna.