Morze, klejnoty, ziemia Modne kolory tkanin 2012

Tapicerstwo
Morze, klejnoty, ziemia Modne kolory tkanin 2012

Firma Italvelluti, wprowadzając co roku nowe kolekcje tkanin, uwzględnia aktualne trendy w dziedzinie wzornictwa i wyposażenia wnętrz. Co zdaniem ekspertów firmy będzie modne w nadchodzącym sezonie 2012?


Tkanina Zero Spot firmy Italvelluti

Specjaliści Italvelluti prognozują, że nadchodzący rok zdominują trzy tendencje. Pierwsza z nich to kolory inspirowane barwami morza, swoista kontynuacja trendu, który w tym roku koncentrował się na kolorze niebieskim. Teraz trend ten rozwija się, dołączają do niego indygo, błękit, pastelowe, wyblakłe niebieskości przechodzące w szarość. Trend ten w palecie Italvelluti reprezentuje przede wszystkimtkanina Zero Spot z całą gamą niebieskości oraz welur Shantal i mikrofibra Adamantio, w których paletach znajdziemy pojedyncze, ale bardzo wyraziste błękity.

Tkaniny z kolekcji Satin firmy Italvelluti


Kolejny nurt to kolory kamieni szlachetnych: rubin, malachitowa zieleń, turkus, również fiolet i czerń. Jak przystało na klejnoty, często zestawiane są ze złotem, nieco rzadziej ze srebrem.

W tej gamie kolorów liczy się także połysk – stąd satynowe efekty, aksamit odbijający światło, a także wszelkie metaliczne efekty.

Przykładem tego trendu mogą być z pewnością tkaniny z kolekcji Paride, reprezentujące w zasadzie wszystkie elementy tego nurtu. Także kolekcja Comparsita zawiera kilka ciekawych propozycji w tych tonacjach. Również połyskliwe welury Shantal i tkaniny z kolekcji Satin mogą nas olśnić swoimi intensywnymi kolorami.

Trzeci nurt to barwy ziemi: stonowane, matowe, pozwalające na zestawienia typu ton w ton szarości, brązy, beże. Tego rodzaju odcienie znajdziemy m.in. w kolekcjach Adamantio, D.O.C. i Suede.