Sukces unique Colours by Schattdecor

Stolarstwo
Sukces unique Colours by Schattdecor

W ostatnich miesiącach firma Schattdecor pracowała intensywnie nad nową kolekcją unique Colours. Została ona zaprezentowana szerokiej publiczności podczas targów SICAM 2012 w Pordenone, które stały się ważną platformą targową przyciągającą wielu fachowców z branży. Nowa kolekcja uni obejmująca najważniejsze kolory trendowe spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Trudna sytuacja rynkowa we Włoszech zmotywowała team Schattdecor, skupiony wokół dyrektora sprzedaży Franco Lozza i dyrektora zakładu w Rosate Dietera Hüttlingera, do jeszcze intensywniejszej pracy nad kolekcją. Dzięki wielu nowościom wzorniczym, w tym licznym rozwiązaniom stworzonym specjalnie pod kątem rynku meblowego we Włoszech, stoisko Schattdecor było magnesem dla wielu klientów europejskich. W ramach trzech tematów trendowych: pure Essence, tomorrow’s Souvenir i industrial Heritage pokazano ponad 60 wzorów zarówno w melaminie, jak i w folii.

Najważniejszym wydarzeniem była jednak prezentacja nowej kolekcji unique Colours by Schattdecor. Dział designu firmy z Thansau opracował 18 kolorów trendowych, stanowiących doskonałe uzupełnienie kolorystyczne kolekcji wzorów drewnopodobnych. Klienci otrzymali wzorniki tych dekorów, które absolutnie nie są zbiorem przypadkowych kolorów, lecz powstały po bardzo dogłębnej i bazującej na szeroko pojętej wiedzy branżowej analizie tendencji kolorystycznych. Rezultatem tych działań jest bardzo harmonijna kolekcja o optyce nowoczesnego matu: w oparciu o udoskonalony technologicznie proces zadruku, ustandaryzowane papiery bazowe i doskonałe farby. Klienci otrzymali więc bardzo rynkowy produkt, który optymalnie nadaje się do dalszego zastosowania.

Zasadniczym celem wystąpienia Schattdecor podczas SICAM 2012 było zaprezentowanie wrażeń haptycznych i optycznych dekorów meblowych zarówno na strukturach melaminowych, jak i foliowych. Dąb Canterbury w papierze dekoracyjnym z trendu industrial Heritage zachwycał doskonale dopracowaną strukturą synchroporu. Kolejnym hitem targowym okazał się być Canyon Monument Oak – folia Smartfoil z efektem 3D. Nowość – dekor Tokaj, bardzo nowoczesny w wyrazie doskonale korespondował z wyrazistymi dekorami uni z unique Colours. Również kolejna nowość – Loft – imitująca bardzo dobrze optykę betonu, spotkała się z pełną akceptacją odwiedzających stoisko.

Tematami typowo włoskimi były poprzeczne struktury wzorów Wiąz Armagnac oraz Imabari, a także wzory w pełnym połysku Omaha Cherry oraz Rovere Glamour.

Schattdecor przedstawił również swoją kolekcję wzorów do kamperów, którą demonstrowano szeroko podczas Caravan Salon w Düsseldorfie. To już trzecia edycja tej kolekcji. Klientów zainteresowanych tych segmentem interesowało przede wszystkim połączenie wzorów w melaminie i w folii Postfoil.

Zainteresowaniem cieszyły się również nowe wzory cyfrowe z kolekcji Digital Visions by Schattdecor. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągał dekor Broken Glass (Zbite szkło), będący najlepszym dowodem na duże zaangażowanie Schattdecor w rozwój tej technologii zadruku.