D-coat Dobre Piły w nowej o(d)słonie

Stolarstwo
D-coat Dobre Piły w nowej o(d)słonie

Korzystajac z nanotechnologii, opracowalismy powłoke istotnie rózniaca sie od innych powłok dostepnych na rynku przemysłowych brzeszczotów pił tarczowych.
Po pierwsze, technologia ta umożliwia powlekanie elektrostatyczne pozwalające uzyskać cieńszą, lecz trwalszą powłokę o równomiernej grubości na całej powierzchni. Powłoka chroni brzeszczot przed korozją i zanieczyszczeniami żywicznymi, co zapewnia dłuższy okres użytkowania.

Po drugie, powłoka przyczynia się do zachowania głównych cech użytkowych pił tarczowych i do wydłużenia ich eksploatacji.

Powłoka różni sie bardzo wyglądem od dostępnych na rynku powłok konwencjonalnych, ponieważ jest przezroczysta. Zastosowanie innego procesu powlekania zapewnia również jednolita grubość, co pozwala uniknąć problemów eksploatacyjnych i „zużytego wygladu”. Składniki powłoki rozcieńczane są wodą i nie zawierają substancji szkodliwych – powłoka jest ekologiczna, nie zanieczyszcza otoczenia i jest nieszkodliwa dla ludzi, a w tym bezpośrednio dla operatora piły.


POZOSTAŁE ZALETY OPISYWANEJ POWŁOKI:

  • Powłoka obniża współczynnik tarcia piły o drewno, a przez to ilość wytwarzanego ciepła,
  • Przezroczystość powłoki umożliwia kontrole wizualna stanu piły (ocena jest tak samo łatwa, jak w przypadku ostrza niepowlekanego),
  • Grubość powłoki liczona w mikronach nie wpływa na odstępy montażowe/robocze i nie pogarsza parametrów cięcia,
  • Piła wyglada zdecydowanie korzystniej niż ostrza pokryte dostępnymi na rynku powłokami konwencjonalnymi,
  • Skuteczne oczyszczenie możliwe jest nawet w przypadku zastosowania preparatów wodnych,
  • Powłoka zapobiega osadzaniu sie żywicy na pile i ułatwia czyszczenie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.dimar.com.pl