Czy zawsze musi być smętnie i kwadratowo?

Pozostałe
Czy zawsze musi być smętnie i kwadratowo?

Właściwości materiału Hi-Macs pozwalają na jego bardzo szerokie zastosowanie, co można zauważyć w realizacjach wiodących europejskich architektów. Jest on coraz częściej i z dużą odwagą stosowany jako materiał elewacyjny, zastępujący z powodzeniem kamień. Jego odporność na warunki atmosferyczne i na promieniowanie UV w połączeniu z możliwościami termoformowania i połączeń bezszwowych daje duże pole możliwości projektantom i architektom.

Rok 2012 był pełen zmian i zawirowań na rynku: nowe trendy, nowe kolory, nowe materiały – a Hi-Macs nadal nie do zastąpienia. Nie poddał się konkurencji, jedynie ciągle podąża do przodu, dając projektantom i architektom możliwość kreowania nowej rzeczywistości.

Projekt Leonardo Glass Cube w Westfalii, mimo że ciągle podziwiany przez młodych architektów, to już teraz codzienność. Zastosowanie materiału firmy LG na elewacji zewnętrznej budynku umożliwiło uzyskanie efektu płynności, który nadaje mu za każdym razem niepowtarzalną formę. Dzięki swoim parametrom technicznym Hi-Macs na elewacji wygląda jak jedna kreska pociągnięta pędzlem ręką wprawnego malarza. Wspaniała inspiracja.

Kreowanie nowej rzeczywistości przez projektantów jest widoczne na każdym kroku. Materiał zawsze zostaje ten sam, tak samo elastyczny i wdzięczny do formowania. Pomysły często wyprzedzają swoją epokę. Mimo że są to koncepcje lub prototypy, to trzeba je wykonać z materiału, któremu można zaufać – tu znajduje swoje miejsce Hi-Macs.

Ten rok był właśnie taki pełen niespodzianek i nowości, ale co tu pisać, wystarczy popatrzeć.