Jubileuszowy rok

Wydarzenia
Jubileuszowy rok

Rok 2014 jest dla Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu szczególny, bowiem właśnie tym roku przypada jubileusz 60-lecia pracy dydaktycznej i naukowo-badawczej tego wydziału.

Jubileuszowa uroczystość odbyła się 17 czerwca 2014 roku w sali Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W wystąpieniu powitalnym dziekan Wydziału Technologii Drewna prof. dr hab. Bartłomiej Mazela przedstawił wprowadzane obecnie zmiany organizacyjne na wydziale, mające podnieść jakość realizowanych zadań badawczych i zajęć dydaktycznych, co pozwoli jeszcze lepiej przygotować studentów do podjęcia zadań w przyszłym życiu zawodowym w firmach branży drzewnej i meblarskiej. Dziekan podkreślił, że wydział ma spełniać wszelkie wymogi XXI wieku i pełnić rolę lidera wśród jednostek naukowo-dydaktycznych.
- Aby te cele realizować, należy utrzymać dotychczasowej dobrej atmosfery w zespole pracowników, zarówno wśród kadry naukowej, inżynieryjno-technicznej, doktorantów, a także, co nie jest bez znaczenia, wśród studentów – powiedział prof. dr hab. Bartłomiej Mazela. - Efekty są już widoczne.

Magnificencja rektor w swoim wystąpieniu podkreślił osiągnięcia WTD zarówno minionych, jak i obecnych lat, zaznaczając, iż dotychczasowy potencjał naukowo-badawczy pozwala z optymizmem myśleć o przyszłości wydziału, czego najlepszym dowodem jest między innymi uruchomienie nowych, innowacyjnych kierunków kształcenia - projektowania mebli oraz inżynierii biotworzyw. To jednocześnie dowód szybkiego reagowania kierownictwa Wydziału Technologii Drewna na zmiany zachodzące w krajowej i światowej gospodarce.
Trudno w kilku słowach podsumować 60-letnią historię wydziału. Dlatego z tej okazji została wydana książka, w której na 400 stronach zostały szczegółowo opisane dzieje akademickie studiów technologii drewna w Poznaniu.

Książka ta jest dostępna w redakcji portalu produkcjamebli.pl

Ireneusz Maciąg
Fot. WTD w Poznaniu

Powiązane artykuły

  • Wiekowy jubileusz

    Stolarstwo 10 marca 2014

    Produkcja sklejek w Polsce w roku 2013 osiągnęła rekordowy poziom ponad 200 000 metrów sześciennych. Tak dobre wyniki produkcyjne to pow...