Polscy architekci w fabryce Hetticha

Wydarzenia
Polscy architekci w fabryce Hetticha

W październiku 2014 roku architekci z Poznania i okolic odwiedzili fabrykę firmy Hettich w Kirchlengern. Była to dla nich doskonała okazja zobaczenia, w jaki sposób powstają akcesoria tej znanej niemieckiej marki. Organizatorem wyjazdu było studio Zajc Kuchnie, producent mebli kuchennych z Poznania. 

Gospodarze oprowadzajacy polskich architektów podkreślali, że na każdym etapie produkcji obowiązuje niezwykle rozwinięty system kontroli jakości.

- Kontrola jakości jest kluczem naszej konkurencyjności na rynku i podstawą zaufania naszych klientów - podkreślali gospodarze.

Trzydniowa wycieczka była również okazją do wysłuchania wykładu temat najnowszych trendów w projektowaniu mebli, które przedstawiła Gabriele Wüller z działu marketingu Hettich.

- W ramach zespołu do spraw badań i rozwoju Hettich identyfikujemy i prognozujemy zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie, przeprowadzamy specjalne badania zachowań konsumentów na etapie wyboru mebli jak i ich późniejszego użytkowania - powiedziała Gabriele Wüller. - Dzięki temu wiemy, że dla użytkowników bardziej niż design liczy się funkcjonalność, że chcieliby mieć w kuchni więcej szuflad, że producenci mebli muszą znaleźć odpowiedź na potrzeby ludzi starszych o wysokim statusie i wymaganiach, którzy mają bardzo specyficzne oczekiwania wobec mebli.

Hettich stara się wychodzić naprzeciw tym trendom i już dziś przygotował gamę produktów i rozwiązań technicznych, które są odpowiedzią na założone scenariusze rozwoju rynku meblarskiego. Dowód na to goście z Polski poznali kolejnego dnia, podczas wizyty w showroomie Hettich Forum w Kirchlengern. W skrupulatnie przemyślanych strefach pokazowego wnętrza można było przetestować ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązania techniki meblowej, która jednocześnie porusza zmysły. Projektanci mogli przetestować jakość, perfekcyjne dopasowanie i niezawodność najnowszych rozwiązań technicznych szuflad ArciTech, zawiasów Sensys czy systemu szaf przesuwnych InLine XL.

- Produkt zaprezentowany od fazy produkcyjnej po jego zastosowanie w nowoczesnym showroomie zyskuje w oczach projektanta pełniejszą tożsamość - mówi Kasia Orwat, właścicielka Kasia Orwat Home Design, jedna z uczestniczek wyjazdu. - Zaczęliśmy postrzegać Hettich nie tylko jako markę słynącą z jakości i niezawodności, lecz także jako firmę nowoczesną, zwracającą uwagę na aspekty ekologii, stawiającą na rozwój i patrzącą daleko w przyszłość. Takie mocne podwaliny przekładają się na siłę produktu, która znacznie wzrasta w oczach polecającego go projektanta.

Opr. EB
Fot. Hettich

Powiązane artykuły

  • Sieć HURTOWNIA KOMANDOR ...

    Portal Technologia 05 października 2012

    HURTOWNIA KOMANDOR, ogólnopolska sieć hurtowni płyt i akcesoriów meblowych, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Drzwiach Otw...