Uporządkuje biuro

Porady eksperta
Uporządkuje biuro

Zgodnie z japońską metodą zarządzania 5S, dobrze zorganizowane i uporządkowane miejsce pracy jest sposobem na poprawienie jej efektywności. Porządek w biurze pomoże wprowadzić Systema Top 2000 firmy Hettich, którego skuteczność została sprawdzona w biurach wielu firm, takich jak na przykład Audi.

W uporządkowanym biurze, w którym wszystko jest pod ręką, praca przebiega o wiele sprawniej i jest bardziej efektywna. Papiery biurowe nie muszą piętrzyć się na biurkach pracowników, a ci marnować cennego czasu na szukanie potrzebnego dokumentu. Można nad nimi zapanować poprzez skuteczny system przechowywania Systema Top 2000 firmy Hettich.
- Chociaż w obiegu mamy coraz więcej dokumentów elektronicznych, to jednak pracownicy wolą mieć ich wydrukowane kopie w teczkach – zauważa Jacek Domagalski, Key Account Manager Division Office Hettich Polska. – Aby uniknąć piętrzących się stosów dokumentów na biurkach, Hettich stworzył system przechowywania dokumentów biurowych Systema Top 2000.

Podręczne kontenery
Przy biurku każdego pracownika powinno znaleźć się miejsce na podręczne kontenery, do których Hettich opracował specjalny system szuflad stalowych, prowadzonych na bazie ukrytych prowadnic kulkowych. Szuflady wyposażono w system zamykania Stop Control z potrójną funkcją: zamek centralny, zabezpieczenie przed wysunięciem, samodociąg. Aby komfort użytkowania szuflad był jeszcze większy, zastosowano niklowany ślizgacz zapewniający minimalny opór. Dzięki niemu szuflady domykają się równomiernie i cicho.
Szuflady biurowe często muszą pomieścić wiele dokumentów, a to oznacza, że muszą wytrzymać duże obciążenie. Dobrze, jeżeli otwarcie takiej wypełnionej szuflady nie wymaga użycia siły. Dlatego też Systema Top 2000 wyposażono w prowadnice Quadro z czterema torami jezdnymi, dzięki czemu prowadnice są wyjątkowo stabilne, wytrzymałe na obciążenia, a przy tym wysuwa się je i zamyka bez żadnego wysiłku.

  

Szafy
W przechowaniu większej ilości dokumentów w biurze na pewno pomogą szafy. Tu, podobnie jak w przypadku kontenerów, obowiązuje podstawowa zasada: dobre meble biurowe to takie, które ułatwią utrzymanie porządku, a jednocześnie zapewnią łatwy dostęp do ich zawartości.
- Półki w szafie nie spełnią tego zadania tak jak szuflady, które można wysunąć i mieć nieograniczony dostęp do ich zawartości z obu stron – zauważa Jacek Domagalski. – Dlatego szafy biurowe warto wyposażyć w szuflady i ramy na teczki zawieszane z Systema Top 2000. W szerokich, wygodnych szufladach bez problemu zmieści się papier, materiały i formularze biurowe. Ramy, na których można zawiesić teczki, pozwolą zaprowadzić wśród nich ład i ułatwią codzienne, często wielokrotne, przeszukiwanie ich zawartości.
Zarówno rama jak i szuflada wykonane są z wysokiej jakości stali lakierowanej proszkowo. Podobnie jak szuflady do kontenerów biurowych są one funkcjonalne i elegancko wykończone. Przesuwające się z lekkością prowadnice Quadro, dzięki łożysku kulkowemu, zapewniają wytrzymałość na obciążenie 60 kg.

Wygoda i bezpieczeństwo
Jeżeli udało się już poprawić organizację dokumentów i porządek w biurze, można dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Systema Top 2000 oferuje również rozwiązanie do szuflad z frontami bez uchwytów. Dzięki temu pracownik podnosząc się czy wstając od biurka nie uderzy się o wystające uchwyty.

Opr. eb
Fot. Hettich

Powiązane artykuły

  • GTV wśród nagrodzonych

    Wydarzenia 10 grudnia 2013

    Wśród wielu produktów zgłoszonych do konkursu Diament Meblarstwa 2014 w kategorii Systemy Akcesoriów zwyciężył system elek...

  • Nowe designerskie szuflady

    Stolarstwo 10 stycznia 2014

    System szuflad Modern Box firmy GTV został rozszerzony o kolejne funkcjonalne i designerskie warianty. Do portfolio produktów sygnowanych ...